Červen 2014

Originalita neroste na stromech

29. června 2014 v 16:15 | Veu |  ostatní články
Obvykle články na téma týdne nepíšu, ale toto mě velice zaujalo a tak jsem se rozhodla, že ho použiji jako svůj comeback na blog.

Podle názvu vám všem došlo, že se budeme bavit o originalitě a je pravda, že neroste na stromech. Tohle znám z vlastní zkušenosti, když studuji grafický design a na hodině navrhování dostaneme zadání práce a někdo s něčím začne a vy se k němu jen na sekundu podíváte a už tu jeho věc máte v hlavě a víte, že nemůžete udělat jeho věc, ale prostě pořád vás to k tomu svádí. Nejlepší je sedět u svého PC, zapnout si písničky a začít bojovat s bílou plochou sám a až pak se podívat, tím vás napadne alespoň něco. A vlastně zjistíte, že je opravdu těžké vymyslet něco, co je originálního, není to kýč a ještě se to líbí vám a vyučujícímu.

Pak je tu druhý bod originality, která neroste na stromě a to oblečení. Když se dnes podíváte do ulice, tak uvidíte holku v legínách, co má snapback a na zádech pytlík od tělocviku jako batoh. Jak originální! Mě upřímně to celkem štve, i když já nechodim nijak výstředně oblíkaná, ale chodim podle svého a nekoukám na to, co je právě IN a nesmí mi to chybět v šatníku. Mám ráda slečny,co se nebojí experimentovat a obarví si hlavu na výstřední barvu nebo si na sebe vezmou něco, co od nich společnost neočekává.

A co bych zařadila do třetí kategorie? To jsou blogy, vlogeři atd.
Ani já nejsem nijak originální s tim, že píšu blog,ale pak tu jsou blogy, kdy nějaká slavnější blogerka vydá článek s nějakym tematem a pak ho na těch méně známích vidíte třeba na třech s tím, že jsou obměněná nějaká slovaa vydávají to za svoje. Myslím si, že takovým způsobem se nikam nikdo nedostane. A tak je to i u českých youtuberů, je jich tu pár, kteří jsou slavnější a pak jsou ti začínající a jedou hlášky těch, co už tu jsou a to je tu všichni budou mít za kopírky a tím pádem už se daleko moc nedostanou.

Nenutím vás semnou souhlasit, ale je to můj názor na toto téma.